mapka nasza firma
Jesteśmy jednym z większych producentów wyrobów mosiężnych na polskim rynku. Wykonujemy wyroby z prętów mosiężnych MO 58 wg PN.
nasze produkty

Ofertę naszą kierujemy w głównej mierze do odbiorców hurtowych oraz świadczymy usługi kooperacyjne na wykonywanie różnego typu elementów.

wdrozeniowy

 

 


 

01.

Przepływomierz i złączki proste

Opatentowane rozwiązania Finish-A

Wśród wytwarzanych przez nas produktów znajdują się między innymi elementy pomocne przy dzieleniu obiegów hydraulicznych (zwrotnice hydrauliczne i sprzęgła hydrauliczne), a także różne typy złączek (na przykład złączki proste, złączki do solarów i złączki pex). Wiele z naszych wyrobów zostało opatentowanych. Jest wśród nich wykonany niemal w całości z mosiądzu przepływomierz do ogrzewania płaszczyznowego, a także przyłącze wodomierza. Zachęcamy do sprawdzenia naszej pełnej oferty, a także do kontaktu z przedstawicielem Finish-A.
02.
Zawór odcinająco-regulujący
 
Zawór odcinająco regulujący 1/2' firmy Finish-A wykonany jest z mosiądzu Mo 58 montowany na rozdzielaczach do ogrzewania płaszczyznowego jak i do ogrzewania grzejnikowego Składa się on z dwóch części korpusu zaworu i nipla 3/4' / 1/2' Fi 18 służącego do podłączenia rury Pex lub CU .za pomocą złączek .
Zawór ten służy do całkowitego odcięcia  i regulacji przepływów w pętlach grzewczych lub w grzejnikach , regulacja polega na zdjęciu czerwonego kapturka z zaworu i za pomocą klucza imbusowego  nr 6 ,kręcąc w lewo zwiększamy przepływ ,a kręcąc w prawo zmniejszamy aż do całkowitego zamknięcia .
03.
Zaworek odpowietrzający

 

Zaworek odpowietrzający naszej produkcji  jest  to  produkt  w całości wykonany z mosiądzu MO 58 nie posiada żadnych elementów z tworzyw sztucznych  co wyróżnia go z pośród innych podobnych na rynku ,ma  szerokie zastosowanie w branży instalatorskiej do odpowietrzania różnego rodzaju instalacji grzewczych ,solarnych jak i chłodniczych. Posiada różnorodność gwintów  calowych i metrycznych, może występować  tradycyjnie w formie mosiężnej jak i chromowanej jako uzupełnienie np. grzejników łazienkowych. 

 

04.
Przepływomierz
 
 

Przepływomierz do ogrzewania płaszczyznowego opatentowany przez  firmę Finish A jest wykonany w 95% z mosiądzu Mo 58 co pozwala na wielokrotne i  długotrwałe użytkowanie , dzięki zastosowaniu mosiężnego korpusu gwint przepływomierza nie ulega sklejaniu i odkształceniu jak to jest w przypadku korpusu z tworzywa ,tylko część wskaźnikowa wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa odpornego na wysoką temperaturę

 

Przepływomierz ten składa się z dwóch części  nipla 3/4' / 1/2' Fi 18  który służy do podłączenia rury pex lub Cu za pomącą złączek .Druga część składa się z  korpusu ruchomego z częścią wskaźnikową za pomocą której regulujemy przepływ cieczy od 0 do 4 litrów na minutę ,chwytając palcami za część moletowaną korpusu i kręcąc nim w lewo zwiększamy przepływ , a kręcąc w prawo zmniejszamy przepływ cieczy co odczytujemy na skali.

 

05.
Przyłącze wodomierza
 
 
 
 
Przyłącze   wodomierza   jest   to  urządzenie
przy pomocy którego można  w bardzo prosty
sposób    bez    rozbiórki     instalacji 
zamontować  licznik wodomierza.
 
 
Przyłącze to montuje się  w miejsce głowicy
gniazda  zaworu  odcinającego istniejącą 
instalację.    Obejście    dostępne    jest  w 
wielkościach  1” ,  3/4”, 1/2”    [gwint  gniazda
zaworu].